MERIDIANY

wywodzą się z medycyny chińskiej i są punktami tworzącymi drogę, przez którą przemieszcza się energia. Każdy projekt dzielony jest na etapy (punkty) i tylko połączenie etapów utrzymując prawidłową kolejność pozwala na zakończenie procesu projektowego sukcesem. Tym algorytmem kierujemy się rozwiązując każde nowe zadanie projektowe. Jeśli finałem jest zadowolony klient to znak że energia obrała odpowiedni kierunek i tempo.

Z początkiem 2019 roku, z okazji 7 rocznicy utworzenia pracowni, zyskała ona nową nazwę a tym samym świeżą energię do działań twórczych i projektowych.

Siedziba naszej pracowni to piękny zabytkowy Pałac Schaffgotschów z 1890 roku znajdujący się przy ulicy Kościuszki 34.

Czym zajmuje się pracownia:

 • architektura,
 • architektura medyczna,
 • technologia medyczna,
 • projekty wnętrz wraz z nadzorami pod klucz
 • projekty komercyjne i użyteczności publicznej
 • budownictwo mieszkaniowe oraz projekty biurowe-pozwolenia na budowę, zgłoszenia, uzgodnienia, odstępstwa
 • PFU czyli programy funkcjonalno-użytkowe dla obiektów służby zdrowia (szpitale, przychodnie, placówki prywatne itp…)
Maria Kobylańska

Maria Kobylańska

główny architekt oraz założycielka pracowni

główna  architektka oraz założycielka pracowni z ponad 10-letnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Ukończyła Politechnikę Wrocławską na wydziale Architektura i Urbanistyka, a w 2012 roku otrzymała uprawnienia do projektowania bez ograniczeń.

Doświadczenie zdobywała w Nowym Jorku, USA w 'Atelier New York Architecture’, W Wiesbaden, Niemcy w pracowni 'Willen Associates’ oraz w dwóch wrocławskich pracowniach 'BABW-Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski’ oraz „Pro Art Konopka’.

Od 2013 roku współwłaścicielka pracowni Lemur Architekci – obecnie 'solo’ pracowni meridian.

Dodatkowe ukończone studia i kursy:

 • AKADEMIA DOSTĘPNOŚCI – szkolenie w zakresie dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego; grudzień 2023
 • UNLEACH THE POWER WITHIN – Tony Robbins; marzec 2023
 • STUDIUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – Wrocław, Polska
  KIERUNEK : Akademia Feng Shui
 • THE STUDENTS ART  LEAGUE OF NEW YORK – Nowy Jork, USA
  KIERUNEK: Life Drawing, Anatomia Modeli
 • UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES – FH Wiesbaden, Niemcy
  KIERUNEK: Socrates/Erasmus, Program Wymiany- Architektura
 • The Silva Method – Silva Life System Program
  2009, 2011, 2020 rok
 • Google SketchUp 8 i Kerkythea Modelowanie i fotorealistyczna wizualizacja 3D
  czerwiec 2018

Prywatnie dużo podróżuje, należy do klubu Vespy, trenuje jogę, żegluje oraz czynnie bierze udział w regatach architektów, z których przywiozła już srebrny oraz brązowy medal 🙂

REFERENCJE

Praca projektowa, polegająca na wpisaniu pracowni w funkcjonujący obiekt, przebiega sprawnie i terminowo. Wysoka jakość usług świadczonych przez architektów sprzyja współpracy oraz umożliwi uruchomienie pracowni w terminie. Zamówiony, pełnobranżowy projekt został wykonany zgodnie z wymogami oraz w sposób profesjonalny.

Ewa Karolewska Denta Spółka z o.o. - Stomatologia

PFU - Uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze - Usługa została wykonana zgodnie z zawartą umową, terminowo. Jakość opracowań nie budzi zastrzeżeń. Na podstawie dotychczasowej współpracy rekomendujemy firmę meridian sp. z o.o. jako wykonawcę godnego polecenia w zakresie świadczonych usług.

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. Kamienna Góra

Cenimy sobie współpracę z firmą meridian sp. z o.o. za sumienność, staranność oraz terminowość. Zaangażowanie oraz wysoki poziom zrozumienia branży medycznej na etapie projektowym pozwolił nam uniknąć szeregu dodatkowych kosztów, a także zaoszczędzić czas na etapie realizacji prac budowlanych

Anna Duda Indywidualna Praktyka Lekarska - Stomo Clinic

Pełnobranżowe dokumentacje przygotowywane od 2013 roku są zawsze zgodne z wysokim standardem Dolnośląskiego Centrum Onkologii, uwzględniają uwarunkowania związane zbudynkami objętymi ochroną konserwatorską, zalecenia producentów montowanych urządzeńmedycznych i sugestie użytkowników. Projekty przygotowywane są z dużą starannością i w terminie, co pozwala na sprawne uruchamianie pracowni i przeprowadzanie badań. Współpraca z architektem Marią Kobylańską jest godna polecenia innym inwestorom.

Grzegorz Stryjeński Zastępca Dyrektora ds. Inwestycyjno-Eksploatacyjnych DCO we Wrocławiu

Opracowany przez arch. Marię Kobylańską „Projekt wykonawczy pracowni do planowania radioterapii – tomografu komputerowego RTG w Zakładzie Teleradioterapii wLegnicy jako filii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu” zostałsporządzony fachowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Dziękizaangażowaniu architektów i wykonawców w pełni wyposażona i ergonomiczna pracownia została uruchomiona terminowo, co pozwoliło na szybkie rozpoczęcie badań pacjentów.

Sebastian Relewicz Siemens Sp. z o.o. Sektor HealthcareKierownik Projektu

Firma Siemens Sp. z o.o. SektorHealthcare z siedzibą przy ul. Żupniczej 11 w Warszawie udziela referencji za zrealizowany w Dolnośląskim Centrum Onkologii  we Wrocławiu projekt pracowni PET/CT. Wysoka jakość usługświadczonych przez architektów umożliwiła uruchomienie pracowni w terminie, a pełnobranżowy projekt został wykonany profesjonalnie oraz zgodnie z wymogami.

Sebastian Relewicz Siemens Sp. z o.o. Sektor HealthcareKierownik Projektu

Kompleksowy projekt pracowni Tomografii Komputerowej dla szpitala w Miliczu był dużym i znaczącym wyzwaniem. Udział Pani Marii w projekcie uważam za niezastąpiony ze względu na doświadczenie z zakresu architektury medycznej, profesjonalizm i zaangażowanie w realizacji zadania.

Andrzej Olejnik właściciel VISARMED

Panią Marię Kobylańską cechuje nowoczesne myślenie, profesjonalizm, precyzja oraz odpowiedzialność za powierzone zadania....Rekomendujemy p.Marię jako rzetelnego partnera, z dużym doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem do zlecanych zadań

Barbara Koserska Sekretarz Gminy Siechnice

Zaprojektowanie i oddanie do użytku nowego biura o powierzchni 500m2 było dla mnie dużym wyzwaniem, ale dzięki współpracy to wyzwanie okazało się sprawnie poprowadzonym projektem zakończonym w terminie i z sukcesem

Magdalena Baranowska Dyrektor Spółki Inkaso Logintrans